BANEVA AHŞAP ÜRÜNLER

1998'den beri.


 ÜYE GİRİŞİ
 ÜRÜNLERİMİZ
HIZLI ÜRÜN ARAMA
   
MÜŞTERİ HİZMETLERİ
Baneva > Ev Fiyatları Neden Farklılık Gösterir ?

Kütük ev fiyatlarında, kullanılan kütüğün cinsi, evin metre karesi gibi birçok etken maliyeti etkilemektedir. Tek katlı bir kütük evin maliyeti ile iki katlı bir kütük evin maliyeti aynı oranda değildir.

 

1)      Beyaz çamdan yapılmış kütük ev ucuz maliyetlidir. Fakat daha sağlam bir kütük ev yapımı için meşe kütükleri seçilmelidir. Meşe ağacının kütükleri hem daha ağırdır, hem de çok dayanıklıdır. Her türlü dış etmenlere karşı ayakta sapa sağlam durur. Yalnız şöyle bir durum var meşe ağacı kütükleri beyaz çama oranla daha çok daha fazla maliyet ister. Nedeni ise işçiliği oldukça zordur.  İstenilen kütüğün kalitesine göre fiyatta iniş ve çıkışlar söz konusudur.

2)      Kütük evleri etkiyen hususlardan biri ise evin metre karesidir.  Benzer metre kare durumunda 2 katlı bir kütük evin maliyeti daha fazla olmaktadır. Metre kare hesabı ile kütük ev maliyeti arasında doğrudan bir etki vardır. Kütük evin istenilen metre karesi büyüdükçe fiyatta da ona göre bir artış söz konusu olacaktır.

 

3)      Ev izolasyonu kütük evin maliyetine doğrudan etkileyen etmenlerden biridir. İzolasyon eşittir yalıtım anlamına gelmektedir. Kütük evinizin yazın soğuk, kışın sıcak olsun istiyorsanız izolasyonu sağlam olan kütük evleri seçmelisiniz.

 

4)      Kütük evin stili(model) fiyatı etki eden başka bir etmendir. Bazı kütük ev stillerinin işçiliği oldukça zor olmakla beraber maliyette de yükselmeye neden olmaktadır. Basit bir kütük ev modeli 20 gün içerisinde teslim edilirken, daha zor bir işçilik isteyen ev modeli 2 aylık bir zaman diliminde de teslim edilebilir. Kütük ev modelleri fiyatla doğrudan etkilidir, Kişiye göre kütük evler ise ekstradan bir maliyete neden olurlar.

 

5)      Kütük evlerin kurulumunun gerçekleşeceği yer de fiyata etki etmektedir. Tatil bölgesindeki bir kütük ev ile dağ bölgesindeki bir kütük ev ya da orman içine yapılmış bir kütük ile aynı fiyat değeri taşımaz. Bir araziye sahip değilseniz, sıfırdan satın alıp bir kütük ev yaptırmak istediğiniz zaman fiyatlarla da ona göre bir muamele göreceksiniz.

 

6)      Kütük ev içerisindeki aksesuarlarda kütük evin fiyatına etki eden etmenlerden biridir. Örnek vermek gerekirse Kütük evinize bir ışıklandırma yapmak çok fazla maliyet istemeyen faktörlerden biridir.

     

İLETİŞİM

Direkt Satış Hattı::
0216 630 2121 - 22
0541 314 1461

E-mail ::
bilgi@baneva.com.tr

AHŞAP BLOG YAZILAR

BANEVA AHŞAP YAPILAR SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Merkez:

Karlıktepe Mah.Barut Sokak Petekli Prestij Sitesi, No:1 Kat:1 Daire:6
Kartal / İSTANBUL

 

Fabrika:

E-5 Küçükyalı Yanyol, Aydın Evler Mh.Sanayi Cad. No : 25
Küçükyalı – Maltepe / İSTANBUL

Telefon:  0216 630 2121 - 22

Gsm:  0541 314 1461

E-mail: bilgi@baneva.com.tr

 

 

 

 

 

 

'Ahşaphane' bir BANEVA alt markasıdır.

 

Anasayfa   |   Hakkımızda   |   İletişim   |   Neden Biz   |   Sipariş ve Teslimat  |   Üyelik    |   Bizimle çalışmak 

2006-2018 Baneva.com®  Tüm hakları saklıdır.

Bu sitede BuyCOMM altyapısı kullanılmıştır.