BANEVA AHŞAP ÜRÜNLER

1998'den beri.


 ÜYE GİRİŞİ
 ÜRÜNLERİMİZ
HIZLI ÜRÜN ARAMA
   
MÜŞTERİ HİZMETLERİ
Baneva Ahşap Ürünler > Ahşap Evlerin Fiyatını Belirleyen Faktörler

Ağaç, Kütük, Ahşap ev fiyatlarında, kullanılan kütüğün cinsi, evin metre karesi gibi birçok etken maliyeti etkilemektedir. Tek katlı bir Ağaç, Kütük, Ahşap evin maliyeti ile iki katlı bir Ağaç, Kütük, Ahşap evin maliyeti aynı oranda değildir.

Ağaç, Kütük, Ahşap Ev Fiyatlarına Etki Eden Faktörler:

1) Beyaz çamdan yapılmış Ağaç, Kütük, Ahşap ev ucuz maliyetlidir. Fakat daha sağlam bir Ağaç, Kütük, Ahşap ev yapımı için meşe kütükleri seçilmelidir. Meşe ağacının kütükleri hem daha ağırdır, hem de çok dayanıklıdır. Her türlü dış etmenlere karşı ayakta sapa sağlam durur. Yalnız şöyle bir durum var meşe ağacı kütükleri beyaz çama oranla daha çok daha fazla maliyet ister. Nedeni ise işçiliği oldukça zordur. İstenilen kütüğün kalitesine göre fiyatta iniş ve çıkışlar söz konusudur.

 2) Ağaç, Kütük, Ahşap evleri etkiyen hususlardan biri ise evin metre karesidir. Benzer metre kare durumunda 2 katlı bir kütük evin maliyeti daha fazla olmaktadır. Metre kare hesabı ile kütük ev maliyeti arasında doğrudan bir etki vardır. Kütük evin istenilen metre karesi büyüdükçe fiyatta da ona göre bir artış söz konusu olacaktır.

 3) Ev izolasyonu Ağaç, Kütük, Ahşap evin maliyetine doğrudan etkileyen etmenlerden biridir. İzolasyon eşittir yalıtım anlamına gelmektedir. Ağaç, Kütük, Ahşap evinizin yazın soğuk, kışın sıcak olsun istiyorsanız izolasyonu sağlam olan Ağaç, Kütük, Ahşap evleri seçmelisiniz.

 4) Ağaç, Kütük, Ahşap evin stili(model) fiyatı etki eden başka bir etmendir. Bazı Ağaç, Kütük, Ahşap ev stillerinin işçiliği oldukça zor olmakla beraber maliyette de yükselmeye neden olmaktadır. Basit bir kütük ev modeli 20 gün içerisinde teslim edilirken, daha zor bir işçilik isteyen ev modeli 2 aylık bir zaman diliminde de teslim edilebilir. Kütük ev modelleri fiyatla doğrudan etkilidir, Kişiye göre Ağaç, Kütük, Ahşap evler ise ekstradan bir maliyete neden olurlar.

5) Ağaç, Kütük, Ahşap evlerin kurulumunun gerçekleşeceği yer de fiyata etki etmektedir. Tatil bölgesindeki bir kütük ev ile dağ bölgesindeki bir kütük ev ya da orman içine yapılmış bir kütük ile aynı fiyat değeri taşımaz. Bir araziye sahip değilseniz, sıfırdan satın alıp bir Ağaç, Kütük, Ahşap ev yaptırmak istediğiniz zaman fiyatlarla da ona göre değişecektir. 

6) Ağaç, Kütük, Ahşap ev içerisindeki aksesuarlarda Ağaç, Kütük, Ahşap evin fiyatına etki eden etmenlerden biridir. Örnek vermek gerekirse Ağaç, Kütük, Ahşap evinize bir ışıklandırma yapmak çok fazla maliyet istemeyen faktörlerden biridir.

 

İLETİŞİM

Direkt Satış Hattı::
0216 630 2121 - 22
0541 314 1461

E-mail ::
bilgi@baneva.com.tr

AHŞAP BLOG YAZILAR

BANEVA AHŞAP YAPILAR SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Merkez:

Karlıktepe Mah.Barut Sokak Petekli Prestij Sitesi, No:1 Kat:1 Daire:6
Kartal / İSTANBUL

 

Fabrika:

E-5 Küçükyalı Yanyol, Aydın Evler Mh.Sanayi Cad. No : 25
Küçükyalı – Maltepe / İSTANBUL

Telefon:  0216 630 2121 - 22

Gsm:  0541 314 1461

E-mail: bilgi@baneva.com.tr

 

 

'Ahşaphane' bir BANEVA alt markasıdır.

Anasayfa   |   Hakkımızda   |   İletişim   |   Neden Biz   |   Sipariş ve Teslimat  |   Üyelik    |   Bizimle çalışmak 

2006-2018 Baneva.com®  Tüm hakları saklıdır.

Bu sitede BuyCOMM altyapısı kullanılmıştır.